COMFYTEX AVICENNA

Uyku süreci, yenilenme, savunma, sinir, kas ve iskelet sistemlerinin yeni güne hazırlanmasını sağlar. Bu süreçte adeta bir "temizlik" yapılır ve vücudun fonksiyonlarını olumsuz olarak etkileyen birçok faktör vücuttan uzaklaştırılmak üzere bir sonraki güne hazırlanır. Uykuyla ağrı aslında birbirleriyle çok yakından bağlantılıdır. Ağrı yetersiz uykuya yol açarken, yetersiz uyku da ağrının daha fazla hissedilmesine yol açar. Ağrının yaşam kalitesi üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilerin başında ağrıların yol açtığı depresyon, uyku kalitesinde düşüş, uyku bozuklukları gelir. Uyku kalitesini azaltacak ağrının en başında ise eklem ağrıları gelmektedir.

Yaşam kalitesinin oldukça önem kazandığı günümüzde, tüketicilerin yataklardan beklentileri artmış; vücut hareket konforu ve estetik konforun yanı sıra fonksiyonellikte aranan özellikler arasında sayılmaya başlanmıştır. Bu beklentiler doğrultusunda Comfytex, insan vücudu ile çevre arasındaki fizyolojik, psikolojik ve fiziksel uyumun sağlanması ve uyku deneyiminin mükemmelleşmesine yönelik Avicenna teknolojisini geliştirerek fonksiyonel örme yatak kumaşlarını üretmektedir.

Avicenna yatak kumaşı, etken maddesi ve ağrı kesici etkisi ile ağrı algısını azaltmaya yardımcı olur. Avıcenna yatak kumaşı, ağrı algısını engelleyerek ağrı stimülasyonunu aktarma eylemlerini azaltmaya yardımcı olur Avicenna yatak kumaşı, uyurken ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Uyku ve yaşam kalitesini geliştirir.