COMFYTEX MEDITATION

Yürüme esnasında veya araçlara inip-binerken sürtünmeler, giyilip-çıkarılan elbiseler, halı üstünde yürümek, plastik tabanlı ayakkabılar vücutta statik elektrik oluşturur. Kullanılan sentetik giyim eşyaları ve elektronik cihazlar da vücutta statik yüklerin oluşmasına neden olur. Her insan vücudu bu gibi nedenlerden dolayı statik enerji toplamakta ve bu statik enerji seviyesi devamlı artmaktadır. Vücudun dış yüzeyinde bulunan statik elektrik tüm vücudun etrafında bir enerji kirliliği oluşturur.

Statik enerji vücutta öncelikle sinir sistemi olmak üzere vücudun doğal manyetik alanını olumsuz etkiler. Vücutta biriken statik elektrik kişide gerginlik, huzursuzluk ve yorgunluk gibi çeşitli psikolojik hastalıklarla beraber birçok bedensel rahatsızlığa da neden olmaktadır. Vücutta statik elektrik birikmesi beraberinde stress seviyesini de artırır. Statik elektriğin olumsuz bir etkisi ise deri üzerindedir. Statik enerji artışı deri altındaki kasları yorar ve doğal esnekliklerinin kaybolmasına neden olur. Yüzdeki ve vücuttaki kırışmalar, sarkmalar buna örnektir.

Meditation kumaşlar vücuttaki statik elektriği alma özelliğine sahiptir. Statik elektriğe bağlı olarak oluşan stress etkilerini azaltır.Vücudun doğal manyetik alanını korumaya yardımcı olur. Meditation yatak kumaşları statik elektriği giderme özelliği ile daha dinlendirici bir uyku ortamı oluşturur.