COMFYTEX TESLA

Canlı veya cansız tüm maddelerin zayıf ya da güçlü manyetik alanları vardır. Her madde gibi insanında bir manyetik alanı bulunmaktadır. İnsan vücudundaki manyetik alan, biyoelektrik yüklerinin hareketinden meydana gelir. Dolayısıyla kalp, adale, sinir ve beyin gibi organlar belli bir manyetik alana sahiptir.

Manyetik alan doğrudan gözle görülemeyen veya kolayca hissedilemeyen fakat sonuçları görülebilen veya hissedilebilen bir olgudur. Uzaya gönderilen astronotlarda görülen ve haftalarca sürebilen yorgunluğun, kas ağrısının, uyku ve konsantrasyon bozukluğu dünyanın manyetik alanının eksikliğinden kaynaklanmaktadır. İbni Sina yaşadığı dönemde ilkel mıknatıs sistemi ile bedensel ve sinirsel hastalıkları tedavi etmiştir.

Kan içeriğinin %4’ünü oluşturan demiri etkileyerek kan dolaşımını artırır. Kan dolaşımının artması, oksijen ve besinlerin aktarım seviyesini arttırır. Kümeler halinde dolaşan eritrositleri birbirinden ayırır. Böylelikle zayıf hücrelere oksijen iletimini hızlandırır. Pineal bezinden melatonin hormonunu salgılayarak uyku ritminin düzenlenmesine yardımcı olur. Kaslarda gevşeme sağlayarak uykuya geçiş süresini kısaltır. Enerji seviyesi düşmüş hücreyi aktif hale getirir. Manyetik dalgalar cildi ve kemikleri canlandırır.