COMFYTEX AEGIS

Tekstiller, geniş yüzey alanı ve nem tutma özelliğine sahip olduğundan mikrobiyal büyüme için mükemmel ortam oluştururlar. Nem, sıcaklık ve besin(ter ve üre), mikroorganizmaların hızla gelişmesine olanak sağlar. Hızla gelişen mikroorganizmalar, kötü kokulara, görüntü ve renk bozulmaları, lekelere vb. sorunlara yol açabilir. Bu durum ürünü hijyenik ve estetik bakımlardan kullanılamaz hale getirebilir. Mikrobik kirlenmeye maruz kalan ürünler tüketici sağlığı için de potansiyel bir tehdit oluşturur.

Aegis teknolojisi; hem tekstil ürünlerini hem de bu ürünlerin kullanıcılarını mikrobiyal saldırılar sonucunda oluşacak zararlardan koruma özelliğine sahiptir. Aegis teknolojisi koku oluşumuna, renk bozulmalarına, lekelenmelere neden olan bakteri, mantar, yosun ve maya gibi mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek ürünün hijyenik tazeliğini korumasını sağlar. Böylece, rahatsız edici kokuların oluşumu, kalite kaybı ve kullanıcı sağlığı açısından enfeksiyon ve reenfeksiyon oluşumu önlenir.

Aegis teknolojisi ; İnsan sağlığına ve çevreye zararsızdır. İstenmeyen mikroorganizmalara karşı seçici etkinliğe sahiptir. Kokusuz ve renksizdir. Yıkamaya karşı dayanıklıdır.