COMFYTEX AIRPLUS

Son zamanlarda evler içindeki ortamın insanlarda rahatsızlık oluşturduğu gösterilmiştir. Bu duruma “Sick-House Syndrome” denilmektedir. “Sick-House Syndrome” nedeni ev içindeki havanın mobilyalardan veya duvar kağıtlarından salınan uçucu organik bileşen(formaldehit), vücut kokusu, sigara kokusu, küf kokusu gibi nedenlerle oluşan hava kirliliğidir.

Bu etkenler kişiler üzerinde alerji, irritasyon, mide bulantısı, baş ağrısı, iştah kaybı gibi semptonlara neden olur. Air Plus yatak kumaşı, ortama göre cevap veren ve tamamlayıcı süreçleri ile istenmeyen koşulları nötralize eden bir mekanizmaya sahiptir.

Air Plus yatak kumaşı içerdiği mineral, iyon, doğal aktif maddeler sayesinde iyon-değişim özelliğine sahiptir. İyon-değişim etkisi ile havadaki oksijen ve hidrojene etki ederek bunları kokulara, bakterilere ve zararlı maddelere bağlar. Sonrasında minerallerin güçlü oksidasyon tepkimesi ile bu etkenleri yok eder. Formaldehit, sigara kokusu, vücut kokusu, ter kokusu, küf kokusu gibi kokuları kimyasal ve fiziksel absorbsiyon ve ayrıştırma yoluyla yok ederek ortam havasını temizleme özelliğine sahiptir. Air Plus yatak kumaşı cilde dost yapısı ile zararlı ve kötü molekülleri yok ederek daha sağlıklı uyku ortamı oluşturur.