COMFYTEX DETOX

Yediğimiz her şeyde bulunan ve zararlı olan bazı maddeler vardır. Bunlara toksin adı verilir. Bu toksik artıklar kısmen dışarıdan alınır, kısmen vücutta oluşur. Serbest radikal olarak adlandırılan bu toksik maddeler doğadaki kirlenme sonucu, solunum yoluyla, yiyecek ve içeceklerle vücuda girerler. Hastalıklar bedendeki fizyolojik dengenin bozulması ve toksinlerin birikmesi sonucu oluşur. Dolayısıyla hastalıkları önlemenin yolu fizyolojik dengenin sağlanması ve toksinlerin temizlenmesidir.

Detoks süreci, bedenimizin depoladığı toksinleri temizlemesidir. Bedenimiz bunu doğal olarak yapar. Ancak modern yaşamın neden olduğu kötü beslenme, hava kirliliği, uykusuzluk, hareketsizlik, yeterince su tüketmemek gibi koşullar, bedenimizin kendini temizleme sürecini zahmete sokar. Bu zahmetli çaba sonucu bedenimiz, hem gereksiz enerji harcar hem de kendini iyileştirme sürecini gerektiği gibi yapamayarak görevlerini aksatır. Detox kumaşlar farklı seramik ve mineraller içerir. Bu minarel karışımı far-infrared ışınlar yapar. Far infrared ışınlar güneş ışığı spektrumunun gözle görülmeyen bölümünün bir parçasıdır. Ayrıca Biogenetik ışınlar olarak da bilinirler. Biogenetik ışınlar bitkilerdeki, hayvanlardaki ve insanlardaki yaşayan hücrelerin sağlığını ve gelişimini destekler.

İnsan vücudunun ağırlık itibari ile %70’i sudan oluşmaktadır. Far infrared ışınlar su moleküllerinin titreşimine sebebiyet verir. Kanımızdaki ve hücrelerimizdeki su moleküllerinin aktive ederek kan dolaşımını ve sağlığı iyileştirir. Far infrared dalgalar deri altındaki hücre tabakasına girerek su moleküllerinde titreşim yaratır. Dalgalar, atomsal molekül titreşimleri üretir. Hücreler harekete geçer. Kılcal damarlar genişler. İyileşen dolaşım ile sıkışmış toksinler hücrelerden atılarak detox etkisi oluşturulur.