COMFYTEX JOJOBA OIL

Jojoba yağı, doğal bakım ürünlerinin özünde kullanılan doğal bitki yağıdır. Tamamen bitkisel kökenli ve doğaldır. Yağ asidi ve yağ esterlerinden oluşan bu yağ çeşidi, doymamış yağ asitleri bakımından da oldukça zengindir.

Jojoba yağının kimyasal yapısı cilt tarafından salgılanan doğal nemlendirici yağ olan “sebum”a benzer. Jojoba Yağı’nın, ciltteki sebuma benzer yapısı sayesinde cilt tarafından kolayca emilir. Bu nedenle ciltteki sebum üretimini dengeleyerek, yağlı ciltlerdeki sebum üretimini azaltır. Cilt ile mükemmel uyumu ve kolay nüfuz etmesi sebebiyle iyi bir nemlendiricidir. Jojoba yağının hafif yapısı ve besleyici özellikleri sayesinde cildin nem kaybını azaltır. Cilde esneklik ve nemini geri kazandırıcı özelliği ile cilt için en besleyici ve faydalı yağlardan biridir.

Jojoba yağı içerdiği protein ve mineraller sayesinde ciltte kollajen üretimini destekleme özelliğine sahiptir. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Jojoba yağı E vitamini açısından zengindir ve hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Cildi yumuşatır ve ipeksi bir görünüm kazandırır