COMFYTEX TILIA

Herkes için cildin önemi başkadır. Herkes cildinin pürüzsüz olmasını kırışıklıklarının olmamasını ister. Ancak hem yaşam koşulları hem de hayatımızdaki doğal ortamın, iklimlerin değişmesi ile insan vücudu doğanın tabiatına alışamaması ciltleri olumsuz etkiler. Şifalı bitkiler arasında bulunan ıhlamurun cilde birçok faydası bulunmaktadır.

Ihlamur bileşiminde aktif olarak quercitin, rutoside, kaempferol, volatile oils, mucilage gibi flavonoidler içerir. Flavonoidler; kapiler güçlendirici, antienflamatuar, antialerjik, antibakteriyel etkilere sahiptirler. Flavonoidler vücutta üretilen veya dışarıdan gelen serbest radikallerin oksitleyici yani yaşlandırıcı zararlarına engel olan güçlü birer antioksidandır. Antioksidan aktiviteleri ile “serbest radikal” olarak adlandırılan ve hücrelere zarar veren maddeleri yakalayarak zararsız hale getirirler.

Bu özellikleri ile Ihlamur cildi yenileyen, cilt yaşlanmasını geciktiren, ciltte rahatlama ve hafifleme oluşturan etkilere sahiptir. Ihlamur cildi gerginleştirerek yaşlanmayı geciktirir. Ihlamur cildi yoğun olarak besler, cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve yorgun cildin yenilenmesine yardımcı olur. Cildi yumuşak ve ipeksi yapar.